VOLBY DO ZASTUPITELSTVA STŘEDOČESKÉHO KRAJE A SENÁTU PČR V ROCE 2008
KRAJSKÉ VOLBY
KANDIDÁTI
Mgr. Dana Radová
ředitelka o.s., místostarostka obce
Líšnice
Mgr. Dana Radová
Mgr. DANA RADOVÁ
• ředitelka občanského sdružení
• místostarostka obce
• také výtvarnice a pedagožka, režisérka ochotnického divadla Křoví, maminka dvou synů 19 a 6 let
Motto: Právo na rovné příležitosti mají všichni – ženy, muži, děti, senioři, stejně jako všichni, které nelze strčit do škatulky.

Proč se zajímám o věci veřejné?

Těžko říci, kde končí věci soukromé a kde začínají věci veřejné, ale v obou případech, pokud se nám něco nelíbí, máme možnost nadávat, nebo něco dělat. Já jsem pro to druhé.

V obci Líšnice jsme s kamarádkou založily nezávislé noviny a postavily si svoji kandidátku.

Úplně na začátku bylo ovšem založení občanského sdružení Žába na prameni, které se profesionálně zabývá vzděláváním a výchovou směřující k aktivnímu občanství, ke společnosti bez předsudků, k vyrovnávání šancí žen a mužů, k celoživotnímu vzdělávání.

Co mě také baví?

Velkým koníčkem je mi práce v ochotnickém divadle, které brzo oslaví 10 let svého trvání. Spolu se svými syny ráda podnikám výlety v nejlepším autě na světě, což je pro nás Citroen 2CV-Kachna.

Mgr. Dana Radová
Čím se chci zabývat v politice?
Rovnými příležitostmi nejen žen a mužů, seniorek a seniorů, handicapovaných a všech, co se nevejdou do škatulek....

Rovnými šancemi pro pečující ženy a muže v obdobné situaci

Rovnými šancemi na důstojné a kvalitní stáří jako jinde v Evropě

Rovnými šancemi pro kvalitní a zdravý život v obcích i městech

Rovnými šancemi na kvalitní vzdělání i volnočasové aktivity našich dětí
i v malých obcích a městech

Podporou kultury, kulturního dědictví a tradic ve Středočeském kraji
Proč právě rovné příležitosti?
V současné politické situaci se mi mimo jiné nelíbí naprostá přesilovka arogantních mužů v čele státu, kteří tvrdí, že ženy do politiky nechtějí, nebo dokonce nepatří. Znám mnoho schopných žen, které do politiky chtějí, ale do čela kandidátek velkých stran se v současné politické kultuře nemají šanci dostat.

Problematikou rovných a nerovných příležitostí jsem objevila, když jsem se opět po třech letech svojí druhé mateřské dovolené, prožité v izolaci na malé vsi, probrala a zhodnotila svůj další ekonomický a profesní propad. Budovat si potřetí od začátku pozici, profesní růst i finanční ohodnocení a být každý den včas ve školce, poté být aktivní maminkou i občankou se určitě při maximálních výkonech dá zvládnout, pokud máte oporu v partnerovi. Totéž samozřejmě platí i naopak, kdy zůstane doma muž a žena buduje kariéru a vydělává. Pokud se však rozvedete, většinou zjistíte, že vašeho partnera/partnerky se otcovství/mateřství vlastně téměř nedotklo, kariéru a plat ani důchod neovlivnilo a nadále také nijak zvláště neovlivní. Stejnou životní úroveň, jakou má on/ona, byste mohl/a mít i vy. To však nikdy - pokud se budete nadále starat o děti a zákony se nezmění - mít vy, ani vaše děti nebudete.

Další neméně důležitou kapitolou pro mne jsou rovné příležitosti pro seniory a seniorky, handicapované i menšiny.